Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı

Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı

Binaların direk dış etkilerine maruz kalan, kullanıma açılması planlanan teras, balkon gibi yatay yüzeylerde alt katlarda yaşanacak konfor problemini engellemek amacıyla, sıcak, soğuk, rutubet, suya karşı yalıtılmasını sağlayan yanmaz şap malzemesidir.

Ambalaj Tipi25 kg. Kraft Torba
GörünüşBeyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk550 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı27 Db
Basınç Dayanımı1.97 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı0,368 (N/mm2)
Su emme Dayanımı0,344 (kg/m2 min 0,5) W1
Yangın Dayanımı(1000C°)A1
Raf Ömrü16 Ay
Uygulama Isı Aralığı+5C° +35C° arası
Uygulama ŞekliMakine ya da Çelik Mala
Tüketim1 cm/m2 yaklaşık 7 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • Zenlock teras şapı 1 torba açıldığında bütünüyle kullanılmalıdır.
  • Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (min.8dk) ile karıştırılmalıdır.
  • 25 m2’den büyük alanlarda uygulama yapılacak ise her 25 m2’de 0,5 cm genişliğinde 1cm derinliğinde derzler bırakmak sureti ile uygulanmalıdır. 48 saat beklendikten sonra bırakılan derzler yine Zenlock teras şapı ile doldurulmalıdır.
  • Uygulanacak yüzey table betonuna kadar tamamen arındırılmalıdır. Önceden uygulanmış eski ya da yeni kaplamalar komple kaldırılmalıdır. Küf, yosun veya pislik var ise yüzeyden tamamen temizlenmelidir.
  • Zenlock KF-T 100 karıştırılırken belirtilen ölçüden fazla su ile karıştırılmamalıdır.

KULLANIM YERLERİ

Dış cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının Zenlock Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı ile yalıtılması, ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır. Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı aynı zamanda su yalıtımında zemin hazırlayacağından dolayı hem ısı hem su yalıtımını aynı malzemeyle çözmenize yardımcı olacaktır.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba Zenlock Yalıtımlı Tesviye Teras Şapı temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

ZENLOCK NASIL UYGULANIR?

25 kg. kraft torbalarda toz halinde tüketiciye sunulan Zenlock KF-T 100 teras şapı  15 lt su ilave edilerek temiz bir kaba boşaltılır. Düşlük devirli mikser ile 8- 10 dakika karıştırılır. Elde edilen şap harcı daha önceden anolarla teraziye alınan (akıntı meyilli verilen) table üzerine doldurulduktan sonra mastarlanır. Mastarlanan yüzey çelik şap malası ile tesviye edilir. Parapetler, bacalar gibi dikey yüzey bileşim yerleri pahlanır ve parapetlere  dikeyden 15 cm kadar Zenlock uygulanır.