Yalıtımlı Tesviye Şapı

Yalıtımlı Tesviye Şapı

İç mekanlarda ve kat aralarında, yatay yüzey zeminlerin sıcağa, soğuğa ve ısıya karşı yalıtımını tek ürünle sağlayan A1 sınıfı yanmaz şap malzemesidir. Hafif ve sağlam yapıda olup, yangın bariyeri görevi yapar, terleme, küf ve nem oluşumunu engeller.

Ambalaj Tipi25 kg. Kraft Torba
GörünüşGri Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk500 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı25 Db
Basınç Dayanımı1.80 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı0,340 (N/mm2)
Su emme0,344 (kg/m2 min 0,5) W1
Yangın Dayanımı(1000C°)A1
Raf Ömrü16 Ay
Uygulama Isı Aralığı+5C° +35C° arası
Uygulama ŞekliMakine ya da Çelik Mala
Tüketim1 cm/m2 yaklaşık 6,5-7 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • Zenlock şapı 1 torba açıldığında bütünüyle kullanılmalıdır.
  • Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (min.8dk) ile karıştırılmalıdır.
  • 25 m2’den büyük alanlarda uygulama yapılacak ise her 25 m2’de 0,5 cm genişliğinde 1cm derinliğinde derzler bırakmak sureti ile uygulanmalıdır. 48 saat beklendikten sonra bırakılan derzler yine Zenlock teras şapı ile doldurulmalıdır.
  •  Uygulanacak yüzey table betonuna kadar tamamen arındırılmalıdır. Önceden uygulanmış eski ya da yeni kaplamalar komple kaldırılmalıdır. Küf, yosun veya pislik var ise yüzeyden tamamen temizlenmelidir.
  • Zenlock KF-T 200 karıştırılırken belirtilen ölçüden fazla su ile karıştırılmamalıdır.

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde Seramik, parke laminant, pvc ve kaplamalar öncesi terazisinde uygun bir zemin oluşturulmak istenen yerlerde kullanılmak üzere üretilen malzememiz, basınç dayanımı ve ısı yalıtımı konusunda kullanılacak zeminlere güvenle uygulama yapmanızı sağlar. Şap uygulaması yapıldıktan sonra uygulanacak zemin kaplama malzemelerinin yalıtımsal güçünü arttırır.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba Zenlock Yalıtımlı Tesviye Şapı temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

ZENLOCK NASIL UYGULANIR?

25 kg. kraft torbalarda toz halinde tüketiciye sunulan Zenlock şapı  15 lt su ilave edilerek temiz bir kaba boşaltılır. Düşlük devirli mikser ile 8- 10 dakika karıştırılır. Elde edilen şap harcı daha önceden anolarla teraziye alınan (akıntı meyilli verilen) table üzerine doldurulduktan sonra mastarlanır. Mastarlanan yüzey çelik şap malası ile tesviye edilir. Parapetler, bacalar gibi dikey yüzey bileşim yerleri pahlanır ve parapetlere  dikeyden 15 cm kadar Zenlock uygulanır.