Yalıtımlı İç Cephe Sıvası

Yalıtımlı İç Cephe Sıvası

İç cephe yalıtım sıvası ses, ısı ve yangın yalıtımının yanında suya dayanıklı yapısı nedeniyle nem oluşumu ve su sızıntılarında iç cephenin deforme olmasına engel olur.  A1 sınıfı yanmaz özelliği bulunan, nefes alabilen ve kolay uygulanabilen, ekonomik bir yalıtım malzemesidir. Kullanıldığı yüzeylerde ayrıca sıva uygulamasına gerek duyulmaz.

Ambalaj Tipi20 kg. Kraft Torba
GörünüşBeyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk380 ± %10 (kg/m3)
Isı İletkenlik0.064 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı25 Db
Basınç Dayanımı1.67 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı0,368 (N/mm2)
Yangın Dayanımı(1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi48 Saat
Raf Ömrü16 Ay
Uygulama Isı Aralığı+5C° +35C° arası
Uygulama ŞekliMakine ya da Çelik Mala
Tüketim1 cm/m2 yaklaşık 4,5 – 5 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • KF-S 020, Zenlock iç muhteviyatı dolayısıyla açıldığında 1 torba bütünüyle kullanılmalıdır.
  • Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.
  • Zenlock KF-S 020 iç cephe sıvası, karıştırılırken belirtilen ölçüden(15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.
  • Zenlock KF-S 020 ile hazırlanan harç her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.
  • KF-S 020 Zenlock iç ,boya, mineral sıva tarzı farklı kaplamalar bulunan yüzeylerde uygulanacak ise yüzeyin film tabakası oluşturan bu tür materyallerden takriben %70 oranında, su jeti,boya sökücü kimyasallar ,çentikleme vb. yöntemlerle arındırılması gerekmektedir.

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının Zenlock KF-S 020 iç cephe yalıtım sıvası ile yalıtılması, binada kullanılan diğer yapı elemanlarının (duvar, kolon, kiriş vs.)ısıyı emerek ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır. Uygulamasından 48 saat sonra isteğe göre satenleme ve boyama işlemi yapılabilir.Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür.(Su bazlı boyalar kullanılması nefes alabilme özelliğinin yitirilmemesi açısından tavsiye edilir.)

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 020 Zenlock iç cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

ZENLOCK NASIL UYGULANIR?

Zenlock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine ya da mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 020 Zenlock, perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 020 Zenlock hazır olan mastarlanmış yüzeyin üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler ( Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger vb. ) kullanılarak uygulama sonlandırılır. KF-S 020 Zenlock iç cephe sıvası uygulanmasının sonlandırılmasında, 48 saat sonra saten, boya,stropiyer,kartonpiyer tarzı tercihe bağlı uygulamalar yapılabilir.