Yalıtımlı Dış Cephe Sıvası

Yalıtımlı Dış Cephe Sıvası

Yapısında çimento, perlit ve doğal agregalar bulunan dış cephe sıvasıdır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde ısı, ses, yangın ve su yalıtımı sağlar. A1 yanmazlık özelliği ile birlikte binaların nefes almalarına imkan verir.

Ambalaj Tipi20 kg. Kraft Torba
GörünüşBeyaz Granüllü Toz
Kuru Yoğunluk333+-%10(kg/m,)
Isı İletkenlik0.060 (W/mk) T1
Ses Yalıtımı25 Db
Basınç Dayanımı1.638 (N/mm2) CSII
Bağ Dayanımı0,319 (N/mm2)
Su Emme0,312 (kg/m’min 0.5) W1
Yangın Dayanımı(1000C°)A1
Boyaya Hazır Olma Süresi48 Saat
Raf Ömrü16 Ay
Uygulama Isı Aralığı+5C° +35C° arası
Uygulama ŞekliMakine ya da Çelik Mala
Tüketim1 cm/m2 yaklaşık 5 kg.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

  • KF-S 011 Zenlock muhteviyatı dolayısıyla açıkdığında 1 torba bütünü ile kullanılmalıdır.
  • Ürün mutlaka mikser yada betoniyer (minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.
  • Zenlock KF-S 011 dış cephe sıvası, karıştırılırken belirtilen ölçüden(15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.
  • Zenlock KF-S 011 ile hazırlanan harç her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.
  • KF-S 011 Zenlock dış ,boya, mineral sıva tarzı farklı kaplamalar bulunan yüzeylerde uygulanacak ise yüzeyin film tabakası oluşturan bu tür materyallerden takriben %70 oranında, su jeti,boya sökücü kimyasallar ,çentikleme vb. yöntemlerle arındırılması gerekmektedir.

KULLANIM YERLERİ

Yapıların dış cephelerinde taşıyıcı sistemlerde dahil olmak üzere tüm duvar yüzeylerine (kaba yada ince sıva, tuğla, gaz beton, bims blok, beton yüzeyler, briket vb. ) direkt olarak uygulanır. Ekstra aderans malzemelerine ihtiyaç duymaz. Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür.                                        
Zenlock ham inşaatlarda uygulandığı gibi hali hazırda kullanılmakta olan yapıların yalıtımı ve tadilatında rahatlıkla uygulanır. Bu tür uygulamalarda yüzeyde film tabakası oluşturan boya, mineral sıva tarzı malzemelerin minimum % 70 oranında yüzeylerden arındırılmak kaydı ile uygulanması tavsiye edilir.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 011 Zenlock dış cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

ZENLOCK NASIL UYGULANIR?

Zenlock uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine yada mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 011 Zenlock perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır. İkinci etapta ise KF-S 011 Zenlock hazır olan mastarlanmış yüzey üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler (Çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger, vb. ) kullanılarak KF-S 011 Zenlock uygulaması sonlandırılır. KF-S 011 Zenlock dış cephe sıvası sonlandırılmasından 48 saat sonra boya yapılabileceği gibi söve ve prekast tarzı uygulamalar yapılabilir.